Śmiertelny wypadek na przejściu w Pleckiej Dąbrowie

Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 92 w Pleckiej Dąbrowie. W wyniku zdarzenia pieszy zginął na miejscu.

– 2 kwietnia 2018 roku około godz. 21.00 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Pleckiej Dąbrowie – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem audi 37-letni mieszkaniec powiatu łowickiego potrącił pieszego, który przekraczał jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Pod nadzorem prokuratora policjanci ustalają okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym i poruszać się poza obszarem zabudowanym lewą stroną jezdni. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Ponadto pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być także przyczyną tragedii.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *