Small town, big deal – Kutno docenione za… położenie

Od kilku lat kluczowi deweloperzy nie skupiają się już tylko na pięciu najatrakcyjniejszych lokalizacjach, którymi są Warszawa, Górny Śląsk, Polska Centralna, Poznań i Wrocław, ale poszukują nowych lokalizacji blisko najważniejszych szlaków komunikacyjnych. Do takich miejsc zaliczyć można Kutno.

Raport przygotowany przez firmy JLL, Hillwood i Manpower pt. „Small town, big deal. Badanie potencjału nowych lokalizacji magazynowo-przemysłowych w Polsce”\ potwierdza tę tezę.

W analizie, która objęła 34 ośrodki z miastami powyżej 100 tys. mieszkańców wraz z otaczającymi je powiatami, jest wspominane również Kutno. Poszczególne miasta były oceniane pod kątem stanu ich infrastruktury transportowej, sytuacji na rynku pracy, lokalnych warunków finansowych, kompetencji regionalnych i stopnia rozwoju lokalnego rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych.

– Choć metodologia raportu przygotowanego przez JLL, Hillwood Polska oraz ManpowerGroup nie obejmowała takich miast jak Kutno, to jednak cieszy mnie, że w kontekście nowych lokalizacji magazynowych w Polsce mówi i pisze się również o Kutnie. Nasze miasto od dziesięcioleci korzysta z idealnego położenia w samym centrum Polski. Sukces Kutnowskiej Strefy Przemysłowej tylko to potwierdza. Co ciekawe, powiat kutnowski generuje obecnie produkcję przemysłową większą niż miasta takie jak Szczecin, Toruń czy Gdynia. Takie zasoby w połączeniu z funkcjonującym terminalem kontenerowym oraz przyjaznym klimatem dla inwestorów sprawiają, że nasze miasto może być kuszącą propozycją dla wielu firm z branży logistycznej – mówi Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Miasta Kutno.

Eksperci zwrócili szczególną uwagę na Kutno z powodu dostępności transportowej miasta. W ciągu około dwóch godzin można z niego dojechać do Warszawy, Łodzi, Poznania czy Bydgoszczy, a więc do największych aglomeracji w Polsce. W działalności logistycznej oznacza to bardzo dużą liczbę odbiorców w zasięgu hipotetycznego magazynu oraz dostęp do potencjalnych pracowników.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *