Co słychać na dwóch budowach w centrum Kutna?

Zarówno Plac Wolności jak i Pałac Saski ogrodzone są wysokimi murami, które uniemożliwiają podglądanie prowadzonych tam prac rewaloryzacyjnych. Co zatem słychać i widać za wysokim murem?

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno, na placu budowy Pałacu Saskiego wykonywane są roboty budowlane związane z zabezpieczeniem odkrytych fundamentów i elementów piwnicy w zachodniej części pałacowej. W najbliższym czasie rozpoczną się także prace archeologiczne przy fundamentach dawnej wozowni.

– W części północnej Placu Wolności trwają prace związane z wykonywaniem płyt fundamentowych o konstrukcji żelbetowej – informuje biuro prasowe. –  Obecnie wykonywana jest podbudowa betonowa pod w/w płyty. Zarówno na terenie Placu Wolności, jak i Rynku Zduńskiego trwają również badania archeologiczne.

Ponieważ w tym przypadku fotografie mówią znacznie więcej niż opis, obejrzyjmy, co dzieje się na dwóch wielkich budowach.

Plac Wolności i Rynek Zduński: Roboty budowlane wykonuje firma UNIBEP S.A. Nadzór inwestorski nad pracami pełni firma MBI Sp. z o.o. z Włocławka. Koszt inwestycji wyniesie ok. 32 mln zł.

Zespół Pałacu Saskiego: Roboty budowlane wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane „KROL” Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Kłodawie, natomiast nadzór inwestorski pełni firma MBI Sp. z o. o. z Włocławka.

Przebudowa Placu Wolności i Pałacu Saskiego

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *