Jest śledztwo w sprawie afery mieszkaniowej

śledztwo w sprawie afery mieszkaniowej

Jak podał portal eKutno.pl, Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła śledztwo w sprawie tak zwanej afery mieszkaniowej – czyli niedopełnienia obowiązków w toku procedury przydziału mieszkań z zasobu Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie w latach 2011-2012.

Sprawa rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy to troje radnych miejskich złożyło w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi zawiadomienie dotyczące uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych w toku procedury przydziału mieszkań z zasobów Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie, braku właściwego nadzoru nad procedurą przydziału mieszkań przez Zbigniewa Burzyńskiego prezydenta Kutna oraz poświadczenia nieprawdy w podaniu radnego miejskiego Tomasza Michalskiego o mieszkanie komunalne z 29 grudnia 2011 r.

Następnie mieszkaniec Kutna zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne, rozszerzając zawiadomienie z wnioskiem o podjęcie działań operacyjnych w związku z możliwością popełnienia przestępstwa korupcji w aferze mieszkaniowej w Kutnie. Zawiadomienie dotyczyło działań radnych: Tomasza Michalskiego, Roberta Feliniaka, prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, wiceprezydenta Jacka Boczkai oraz Michała Adamskiego Naczelnika z Urzędu Miasta Kutna.

Teraz sprawa powraca. Więcej szczegółów można znaleźć na portalu eKutno.pl. Warto też przypomnieć dotyczący tej sprawy program ,,Interwencja” TV Polsat, opowiadający o aferze mieszkaniowej w Kutnie.

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *