Skarbnik powiatu na pół etatu – do końca roku

Sylwia Szałkowska jest od dziś skarbnikiem powiatu. Dziś rada powiatu odwołała z tej funkcji Piotra Łaszewskiego, a jego miejsce zajęła Sylwia Szałkowska.

Odwołanie Piotra Łaszewskiego było nieco melodramatyczne. Co prawda, jak poinformowano, 29 listopada Łaszewski sam złożył oświadczenie do starosty o rozwiązanie stosunku pracy z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, który upływa 28 lutego. Jednak pokazywana w internecie sesja rady powiatu była okazją, żeby były skarbnik wygłosił długie oświadczenie, w którym… wychwalał samego siebie.

Czternastu radnych głosowało za odwołaniem Łaszewskiego z funkcji skarbnika powiatu.

Sylwię Szałkowską rekomendował Damian Kowalik, starosta Kutnowski. według podanych informacji, pani Sylwia w 2003 roku skończyła studia o kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość przedsiębiorstw, oraz studia podyplomowe w zakresie administracji i zarządzania. Ma także certyfikat księgowej. W latach 2010*2017 była główną księgową w Domu Pomocy Społecznej w Kutnie, a potem została dyrektorem Centrum Usług Wspólnych gminy Kutno.

Za powołaniem Sylwii Szałkowskiej na urząd skarbnika powiatu zagłosowało 13 radnych, przeciw było 5, a jeden się wstrzymał.

Sylwia Szałkowska będzie skarbnikiem powiatu na pół etatu – przynajmniej do końca grudnia, gdyż – jak poinformowano – jest zobowiązana pozałatwiać wszystkie formalności w starym miejscu pracy.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *