Są jeszcze miejsca w przedszkolach

wolne miejsca w przedszkolachTo dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali, czy chcą posłać swoje dziecko do przedszkola. W kutnowskich przedszkolach są wolne miejsca.

– Sytuacja w Kutnie znacznie różni się od sytuacji w wielu miastach w Polsce, gdzie jest kłopot z miejscami w przedszkolach – mówi Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna ds. społecznych. – W tej chwili prowadzimy nabór uzupełniający. Są jeszcze miejsca w przedszkolach, choć nie zawsze w tym wymarzonym przez rodziców.

Aby zwiększyć liczbę miejsc w przedszkolach, miasto zdecydowało się na dostosowania do wymagań dziecięcych sal po dawnej bibliotece pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 9.

– Trzeba dostawić ścianki, sale wyposażyć i zrobić łazienki dostosowane dla przedszkolaków – wylicza Zbigniew Wdowiak. – Wszystko to będzie nas kosztowało około 500 tysięcy złotych. Oddział przedszkolny przy SP9 będzie częścią Przedszkola Miejskiego nr 15 Bajka.

Miasto zapewnia pobyt w przedszkolach także dzieciom 2,5 letnim i 3 letnim. – Mamy już przyjętych 160 dzieci w wieku 2,5 – 3 lata – mówi wiceprezydent.

Jest jeszcze jeden aspekt reformy systemu edukacji przeprowadzonej przez obecny rząd. W przedszkolach zostają 6-latki. W Kutnie do przedszkola pójdzie około 300 6-letnich dzieci – nie pójdą oni do szkół.
No i najważniejsze: najwięcej wolnych miejsc w przedszkolach jest w przedszkolu nr 15.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *