Mapa zagrożeń. Jakie są w Kutnie?

mapa zagrożeń
Jakie zagrożenia zgłoszone są w Kutnie?

W województwie łódzkim ruszył program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o Kutno, pierwsze zgłoszenia dotyczą pijaństwa, bezdomności i żebractwa. Przeważa jednak pijaństwo.

 – Mapa zagrożeń nowe narzędzie, dzięki któremu obywatele mogą wspomagać policję w identyfikacji miejsc niebezpiecznych, wymagających szczególnego nadzoru ze strony służb porządkowych – informuje Urząd Wojewódzki w Łodzi. – Mapa została zaprojektowana w sposób bardzo prosty i intuicyjny, tak aby każdy obywatel mógł szybko i precyzyjnie wskazać rodzaj zagrożenia oraz miejsce jego występowania. Poza informacjami przekazywanymi przez mieszkańców mapa jest na bieżąco aktualizowana o informacje z policyjnych baz danych.

O jakich zdarzeniach możemy informować?

Na mapie znajdują się informacje o zdarzeniach uznawanych za najbardziej uciążliwe społecznie, m.in. kradzieże, bójki, pobicia, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem lub rozpowszechnianiem środków odurzających, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym, wypadkach drogowych, nadużywaniu alkoholu w miejscach publicznych, nielegalnych wysypiskach śmieci, miejscach grupowania się nieletnich czy żebractwie.

Jak działa mapa?

Każde zdarzenie dodane na mapie przez mieszkańców jest weryfikowane. Jeżeli podane informacje się potwierdzą (np. poprzez wysłanie na wskazane miejsce patrolu), policja wprowadzi te dane na mapę.

Policja uruchomiła specjalne Ruchome Punkty Informacji dla mieszkańców (wykaz miejsc znajduje się na stronie KWP w Łodzi), w których można uzyskać dodatkowe instrukcje co do sposobu wykorzystania mapy.

Pamiętajmy jednak, że mapa nie służy do zgłaszania interwencji Policji bądź zawiadamiania o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia! W tego typu przypadkach należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

Interaktywna Mapa dostępna jest linkiem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *