Rusza Letni Festiwal Muzyczny. Koncert plenerowy w sobotę

Już od czwartku rozpoczyna się IX Letni festiwal Muzyczny. Wśród koncertów i zdarzeń nie zabraknie najbardziej lubianych koncertów plenerowych na Placu Piłsudskiego.

 – Mieszkańcy Kutna wielokrotnie pytali czy festiwal się odbędzie i jakie koncerty zaplanowaliśmy – mówi prof. Anna Jeremus-Lewandowska, dyrektor artystyczny festiwalu. – Ciekawych zdarzeń nie zabraknie, a z nowości przygotowana będzie wystawa plakatu festiwalowego i operowego.

Pierwsze zdarzenia zaplanowano już na najbliższy czwartek. W Kutnowskim Domu Kultury o godz. 18:15odbędzie się pokaz filmu ,,Dom, w którym mieszka opera”. W sobotę na godz. 16 zaplanowano otwarcie wystawy ,,Polski plakat festiwalowy i operowy oraz spotkanie z Adamem Czopkiem, które będzie promocją książki Saga  rodu Reszków.

– Pierwszy koncert plenerowy pod tytułem ,,Muzyka polska jest najpiękniejsza – w 100-lecie odzyskania niepodległości” odbędzie się w sobotę, 28 lipca o godz. 19, a artyści zaśpiewają tradycyjnie z balkonu na Placu Piłsudskiego – dodaje prof. Anna Jeremus-Lewandowska. – W razie niepogody koncert odbędzie się w kościele p.w. św. Wawrzyńca 15 minut później.

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *