RSM PIONIER: Renowacja bloków. Dlaczego jest potrzebna?

Dziesięć lat temu zakończył się program termomodernizacji budynków należących do RSM PIONIER. Teraz spółdzielnia przystępuje do renowacji bloków. Dlaczego?

– Program termomodernizacji budynków mieszkalnych przebiegał w latach 2000-2010 – mówi Krzysztof Matusiak, wiceprezes PIONIER-a ds. technicznych. – Od najstarszych termomodernizacji minęło bez mała 20 lat. Aby utrzymać budynki w dobrym stanie technicznym konieczny jest ich ,,przegląd” techniczny i wykonanie niezbędnych napraw, czyli właśnie renowacja.

W tym roku renowacji poddanych będzie pięć bloków – Chrobrego 6 i 8, Batorego 17 oraz Tarnowskiego 11 i 13a.

– Rozpoczynamy od tych bloków, które były termomodernizowane jako jedne z pierwszych – dodaje wiceprezes Matusiak. – Podczas renowacji bloki myjemy, odgrzybiamy i malujemy. Przy okazji naprawiamy ubytki, wymieniamy obróbki blacharskie i remontujemy balkony.

Renowacje budynków, to główne inwestycje w bieżącym roku. Oprócz tego spółdzielnia od kilku lat porządkuje teren osiedli.

– Staramy się znaleźć równowagę, między ilością zieleni, a ilością miejsc parkingowych – mówi Krzysztof Matusiak. – Z jednej strony mieszkańcy zwracają nam uwagę, że w wielu miejscach brakuje parkingów, z drugiej, że zieleń na osiedlach jest bardzo potrzebna, dlatego staramy się usuwać jak najmniej zieleni.

W tym roku ma być przygotowany parking przy bloku Tarnowskiego 38. Projekt techniczny wykonany był kilka lat temu. Będzie przebudowywany też parking przy ul. Zamoyskiego 10-12-14.

– Ten parking przy Zamoyskiego był już przebudowywany kilkanaście lat temu – wyjaśnia wiceprezes. – Po tych latach użytkowania remont jest potrzebny. Powstaną też dodatkowe miejsca postojowe.

Na remonty główne i bieżące RSM PIONIER zamierza w 2019 roku przeznaczyć 7 milionów złotych.

Renowacja bloku Tarnowskiego 13a

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *