Rondo już jest. Pierwsze problemy także

Od Nowego Roku mogą kierowcy cieszyć się z ronda u zbiegu ulic Żwirki i Wigury oraz Grunwaldzkiej. Jednak są też pierwsze problemy – przede wszystkim dla pieszych.

– Już w poniedziałek ruch tutaj był duży, zwłaszcza po południu – mówi pani Alicja, mieszkająca w blokach przy ulicy Grunwaldzkiej. – Kierowcy pędzą rondem i nie zastanawiają się, że czasem pieszym trudno przejść. W poniedziałek koło godz. 16 ruch był taki, że aby przejść przez ul. Troczewskiego trzeba było poczekać kilka minut. Wielka szkoda, że przy przejściach dla pieszych zlikwidowano sygnalizację świetlną.

Jak podkreśla pani Alicja, w blokach przy ul. Grunwaldzkiej mieszka sporo starszych osób, które mogą mieć obawy przed przechodzeniem przez tak ruchliwą jezdnię. – Choć niewątpliwie ułatwieniem jest fakt, że po środku jedni są zrobione wysepki dla pieszych – dodaje pani Alicja. – Ale samochody jadą teraz dużo szybciej niż kiedyś.

We wtorek trwały jeszcze prace porządkowe przy rondzie. Pracownicy z firmy Freeway Service kończyli malowanie oznakowania poziomego  i wykonywali ostatnie prace porządkowe przy rondzie.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *