Rocznica śmierci dr Troczewskiego z dobrymi wiadomościami

Dziś, jak co roku, z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca 89 rocznicę śmierci doktora Antoniego Troczewskiego. Tym razem jednak, poza złożeniem kwiatów, okazało się że jest sporo dobrych wiadomości.

– Za kilka dni podpiszemy umowę z zarządem województwa na duże zadanie inwestycyjne, jakim jest rewitalizacja Placu Wolności, Rynku Zduńskiego i willi doktora Troczewskiego – mówił do zebranych Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna ds. inwestycyjnych. – Za rok, w 90 rocznice na pewno będą tu trwały prace budowlane.

 – Być może uda się zdążyć z remontem budynku na rocznicę 100-lecia nadania tytułu honorowego obywatela miasta Kutno doktorowi Troczewskiemu – zastanawiała się Bożena Gajewska, prezes TPZK. – Tę rocznicę będziemy obchodzić w 2019 roku.

W odnowionym budynku nadal będzie miał siedzibę Urząd Stanu Cywilnego, ale znajdzie się też miejsce dla innych instytucji użyteczności publicznej.

Na uroczystości, jak co roku, nie zabrakło pocztów sztandarowych kutnowskich szkół. Kwiaty złożyli także przedstawiciela samorządu miejskiego, powiatowego i instytucji miejskich. Rocznicowy krótki referat przypominający dr Troczewskiego jako lekarza szpitala im. św. Walentego wygłosiła dr Elżbieta Świątkowska z TPZK.

 

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *