Rada seniorów spotkała się prawie po roku od wyborów

Na pierwszym posiedzeniu zebrała się kutnowska Rada Seniorów. Kandydatury członków rady zostały zgłoszone przez stowarzyszenia działające w Kutnie. W październiku ubiegłego roku nastąpiło głosowanie, które wyłoniło członków rady. Wreszcie udało się zorganizować pierwsze spotkanie rady.

Wybierano prezydium Rady Seniorów. Przewodniczącym został były prezydent Kutna Krzysztof Wacław Dębski. Zastępcą wybrano Stanisława Kołodziejczaka, natomiast sekretarzem została Jolanta Gajda.
– Ustaliliśmy już pierwszy termin roboczego spotkania. Myślę, że już po pierwszej naszej dyskusji powiedzieliśmy sobie, czym chcielibyśmy się zajmować. Będziemy chcieli zarazić pomysłami prezydenta i urząd miasta, ale będziemy chcieli również aktywnie działać przy współtworzeniu strategii na kolejne 10 lat. Pomysłów jest sporo. To, co dzisiaj było zaakcentowane, to problem komunikacji i zachęty do aktywności dla seniorów, bo na ten moment aktywnie w życiu miejskim uczestniczy jedynie 10 procent seniorów – miał powiedzieć przewodniczący rady Krzysztof Wacław Dębski.

Skład kutnowskiej Rady Seniorów:
Krzysztof Wacław Dębski – przewodniczący;
Jolanta Gajda – sekretarz;
Stanisław Gralak;
Julianna Barbara Herman;
Marek Kacprzak;
Maria Kolasińska;
Stanisław Kołodziejczak – zastępca przewodniczącego;
Michał Sinior;
Andrzej Sobczak;
Andrzej Zielonka.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *