Psy ze schroniska w Wojtyszkach czekają na domy

Urząd Miasta Kutno poinformował, że w schronisku w Wojtyszkach wciąż przebywa ponad 70 psów, które pochodzą z terenu Kutna. Wspólnie możemy znaleźć im nowe domy, dlatego urząd przypomina o możliwości adopcji czworonożnych przyjaciół.

– Adopcje zwierząt są bezpłatne. Wymagany jest odbiór osobisty zwierzęcia oraz podpisanie umowy adopcyjnej, w niektórych przypadkach przewidziana jest wizyta przedadopcyjna. Istnieje możliwość rezerwacji psa (na krótki okres, uzgodniona telefonicznie). Dzwoniąc w sprawie konkretnego psa należy podać jego numer chip, który prezentujemy na naszej stronie internetowej – tłumaczy Jarosław Makowski, kierownik Biura Zieleni Miejskiej w Kutnie.

Baza psów przebywających w schronisku w Wojtyszkach znajduje się na stronie Biura Zieleni Miejskiej w Kutnie w zakładce Zaadoptuj psa – http://zielenmiejska.kutno.pl/zaadoptuj-psa/

W pierwszej kolejności prezentujemy trzy przesympatyczne psiaki:

Ponad trzyletniego samca o numerze chipu – 616093900491883 (na zdjęciu głównym pierwszy od lewej). To fantastyczny duży psiak szuka swojego nowego domku. Jest miły, wesoły, lgnący do człowieka. Szybko nawiązuje nowe znajomości z obcymi osobami. Ma bardzo dobry kontakt z opiekunem, lubi się przytulać i rozdaje całusy – to duży pieszczoch. Jest aktywny, zna podstawowe komendy, lubi uczyć się nowych rzeczy. Potrafi chodzić na smyczy. Zgadza się z suczkami. Będzie wspaniałym kompanem dla osób szukających psiego kompana do towarzystwa.

Przedstawiamy też ponad rocznego samca o numerze chipu – 616093900800496 (na zdjęciu głównym w środku). To średnio mniejszy, spokojny psiak o uroczych, krzywych nóżkach. Chłopiec bardzo delikatny, wrażliwy. Ma dobry kontakt z opiekunem, ale nie jest jeszcze wylewny w okazywaniu swoich uczuć człowiekowi. Stresuje się chodzeniem na smyczy, najprawdopodobniej nigdy nie miał z nią kontaktu, pozwala natomiast nosić się na rękach. Ma dobre relacje z innymi psiakami. Szuka spokojnego, cierpliwego domu, najlepiej bez malutkich dzieci.

Na koniec prezentujemy 8-letniego samca o numerze chipu – 616093900800900 (na zdjęciu głównym pierwszy od prawej). To duży, piękny pies w typie owczarka niemieckiego. Samiec pewny siebie i przebojowy. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej siły i gabarytów. Nie jest zainteresowany towarzystwem obcych osób, miewa w stosunku do nich różne zamiary. Potrzebuje więcej czasu na oswojenie się z opiekunem. Potrafi chodzić na smyczy.
Szuka odpowiedzialnego domu, u boku samych dorosłych osób. Najlepiej będzie się czuł u boku „jednego pana” który miał już kontakt z bardziej wymagającymi psami.

Poza oficjalnymi informacjami z Urzędu Miasta Kutno od siebie napiszę także, że zawsze warto dać dom bezdomnemu zwierzakowi. Sama mam dwa koty – jeden z piwnicy, a drugi odłowiony został przez dziewczyny z fundacji Kocia Mama z Łodzi z kamieniami w żołądku – z głodu. Życie bezdomnych zwierząt nie jest łatwe, życie w schronisku także nie, bo wiele psów czy kotów nie potrafi zaadaptować się do trudnych warunków schroniska. Jeśli możemy pomóc – zróbmy to. Zrobimy dobry uczynek nie tylko dla tych zwierząt, ale także dla siebie!

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *