Przedsmak Święta Róży – niebawem Piknik Wśród Róż

Piknik wśród Róż odbędzie się w dniach 26-27 maja w Kutnowskim Domu Kultury i w parku Traugutta. Tu będzie można kupić licencjonowane odmiany róż od najlepszych producentów z całego kraju – róże pnące, szczepione, okrywowe, rabatowe czy wielkokwiatowe! Będzie można też uzyskać porady i kompleksową wiedzę na temat sadzenia czy pielęgnacji róż.

Przed budynkiem KDK będzie można spróbować różanych przysmaków oraz kupić kosmetyki na bazie róż – wszystko w ramach towarzyszącego piknikowi kiermaszu różanego. Nie zabraknie też różanych zabaw i konkursów dla najmłodszych, pokazów najpiękniejszych odmian róż, warsztatów florystycznych i fotograficznych strefy działań DIY. Do Kutna przyjedzie Superniania Dorota Zawadzka i Daria Ładocha.

W Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się również wzbogacająca różaną wiedzę Konferencja Różana „Ogrody i ogródki różane”. Podczas spotkań i paneli dowiemy się między innymi jak chronić róże przed chorobami i szkodnikami, porozmawiamy o zasadach tworzenia różanych kompozycji oraz posłuchamy o najwspanialszych europejskich ogrodach różanych.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *