Przechwycono wyroby tytoniowe bez akcyzy

Kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili działania wymierzone w handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Łącznie zabezpieczono 7360 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 19,5 kg tytoniu. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na ponad 21.600 zł.

 – Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że w jednym ze sklepów w Kutnie odbywa się handel nielegalnymi papierosami – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – 9 kwietnia 2018 roku funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami kontroli Celno-Skarbowej ujawnili w sklepie z akcesoriami tytoniowymi 20 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 2,5 kg tytoniu. Podczas przeszukania samochodu należącego do 24-letniej właścicielki sklepu w bagażniku znaleziono kolejne 5500 sztuk papierosów oraz 14 kg tytoniu.

Okazało się, że właścicielka sklepu posiada również swoją działalność z akcesoriami tytoniowymi w miejscowości Kłodawa. Tego samego dnia przeszukano także tamten sklep. Mundurowi zabezpieczyli tam wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy – 1400 sztuk papierosów oraz 3 kg tytoniu.  Łącznie w wyniku podjętych działań zabezpieczono 7360 sztuk papierosów oraz 19,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wstępne oszacowano, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na ponad 21.600 zł. 24-letnia mieszkanka Konina usłyszała zarzuty paserstwa akcyzowego. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna.

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *