Przebudowy biblioteki – na razie – nie będzie

Nie będzie w najbliższym czasie przebudowy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Powód jest banalny – w konkursie, gdzie zgłaszany był projekt przebudowy obowiązywał limit kwoty 5 milionów euro. Koszt po przetargu tę cenę przekracza.

– Jesteśmy już po przetargu na rozbudowę i remont Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej – mówił Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. – Złożona została oferta na kwotę 21 milionów złotych, a to kwota przekraczająca złożenia konkursu, do którego zgłaszany był projekt przebudowy miejskiej książnicy.

Władze miasta próbowały się porozumieć z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi w celu zlikwidowania bariery 5 milionów euro.

 – Wskazywaliśmy, że w kolejnych konkursach na modernizację infrastruktury kulturalnej takiej bariery już nie było – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutno. – Ale władze Urzędu Marszałkowskiego stwierdziły, że nie ma takiej możliwości.

Oznacza to, że w najbliższym czasie przebudowy biblioteki nie będzie.

– Wrócimy do sprawy – zapewnia Jacek Boczkaja. – Albo w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej, albo jeśli jeśłi w tej perspektywie zostanie ogłoszony nowy konkurs na infrastrukturę kultury. Mamy gotową dokumentację i wszystko jest zapięte na ostatni guzik, ale… niestety, kwota wykonania zadania przekroczyła 5 milionów euro.

Szkoda…

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *