Produkował i rozprowadzał metamfetaminę. Został zatrzymany

Wszystko zaczęło się od kontroli samochodu, którego kierujący na widok policjantów próbował wycofać auto. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby wstępnie podejrzane o przestępstwa narkotykowe . 21-latkowie usłyszeli już zarzuty. Sąd Rejonowy w Łęczycy zastosował wobec jednego z nich 3 miesięczny areszt. Drugi dostał dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa. W domu mieszkańca Płocka podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli m.in. linię do produkcji metamfetaminy a także chemikalia, które mogły służyć do produkcji materiałów wybuchowych. Zostaną poddane badaniom. Od ich wyników zalezą dalsze zarzuty.

 

– 19 grudnia 2018 roku około godziny 23.40 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali do kontroli drogowej fiata cinquecento, który na widok radiowozu próbował schować się w osiedlową uliczkę – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Policjanci natychmiast podjęli decyzję o sprawdzeniu auta i osób nim podróżujących. Pasażerem okazał się znany policjantom z wcześniejszych notowań kryminalnych 21-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego . Podczas kontroli samochodu ,w bagażniku, policjanci znaleźli w podręcznym plecaku m.in. susz roślinny i wagi laboratoryjne. Widząc to kierowca auta zaatakował funkcjonariusza paralizatorem.

21- letni kierowca został obezwładniony. Noc spędził w policyjnym areszcie. Pasażer pojazdu również został zatrzymany. Na szczęście policjanci nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kierowcy fiata wstępnie 5 zarzutów m.in. za czynną napaść na funkcjonariuszy policji, posiadania środków odurzających, oraz wytwarzania i wprowadzania do obrotu narkotyków. Pasażer usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Jak oceniają policjanci, sprawa jest rozwojowa. W miejscu zamieszkania 21 letniego mężczyzny, na terenie jednej z posesji w Płocku ,kutnowscy i łódzcy policjanci ujawnili linię do produkcji metamfetaminy oraz pojemniki z różnymi substancjami chemicznymi. W związku z podejrzeniem, że mogły posłużyć do wyprodukowania materiałów wybuchowych zachowano szczególne środki ostrożności. 20 grudnia pracowali tam policjanci z jednostek w Kutnie, z komendy wojewódzkiej w Łodzi, funkcjonariusze z samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego z KSP . Sąd Rejonowy w Łęczycy na wniosek Prokuratura Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec 21-letniego mieszkańca Płocka  tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Wobec mieszkańca powiatu kutnowskiego zastosowano dozór policyjny.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *