Jaka jest procedura, gdy dziecko źle się poczuje w szkole?

Przed nami rozpoczęcie roku szkolnego. Urząd Miasta Kutno, w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i przy współpracy z kutnowskim sanepidem opracował procedury, które będą wdrożone w sytuacji, gdy w szkole uczeń poczuje się źle.

– Jeśli zdarzy się coś niepokojącego i dziecko poczuje się źle będzie miało zmierzoną temperaturę – wyjaśnia dr Jarosław Kotliński, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kutno. – W każdej szkole są termometry, które to umożliwią. Dziecko będzie izolowane, to znaczy będzie w odległości co najmniej 2 metrów od innych osób i będzie mu towarzyszyła osoba dorosła. Natychmiast zostaną o tym fakcie powiadomieni rodzice i będą mieli obowiązek uzyskania teleporady lekarskiej w tej sprawie. O diagnozie lekarskiej będą mieli obowiązek poinformować szkołę, by ustalić dalsze postępowanie.

W przypadku podejrzenia zachorowania z powodu koronawirusa przez ucznia, możliwe jest objęcie kwarantanną całej klasy, a nawet dalej posunięte środki ostrożności. Wszystko będzie także dezynfekowane.

– Generalnie zasada jest taka: jeżeli mamy infekcję dróg oddechowych nie przychodzimy do szkoły – mówi dr Kotliński. – Dotyczy to uczniów, rodziców i nauczycieli.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *