Prezydenci chcą się zaszczepić i zachęcają innych

Jak informuje Urząd Miasta Kutno, na początku nowego roku na szczepienia będą mogli zapisywać się mieszkańcy. Z możliwości przyjęcia szczepionki na pewno będą chcieli skorzystać Prezydent Kutna i jego zastępcy.

– Szczepienia już się rozpoczynają i chciałbym z nich skorzystać. Wiadomo, że najciężej chorobę przechodzą ludzie starsi. Dlatego mam nadzieję, że szczepionka jeśli nawet nie pozwoli uniknąć zakażenia, to sprawi, że będzie ono łatwiejsze do zwalczenia, a sam przebieg choroby będzie łagodniejszy i mniej zagrażający życiu seniorów z Kutna. Wszyscy chcemy wrócić do normalności jak najszybciej i wierzę, że dzięki szczepionkom to się uda – miał powiedzieć prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Podobne zdanie mają także zastępcy prezydenta Burzyńskiego: Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja.

Jak informuje Urząd Miasta Kutno, ,,włodarze miasta apelują o zapisywanie się na szczepienia, bo to może pomóc w szybszym zwalczeniu choroby”.

Czy jednak ,,włodarze miasta” jednocześnie biorą na siebie odpowiedzialność, za ewentualne niepożądane reakcje poszczepienne u osób, które namówili swoim apelem?

My jednak przypominamy, że szczepienie się (lub nie) jest absolutnie prywatną sprawą każdego z nas. Szczepionki zostały dopuszczone do użycia w trybie emergency (nagłego wypadku) , a badania kliniczne nadal trwają (!) – co jest potwierdzone nawet w polskiej treści instrukcji podawania szczepionki dostępnej na stronie European Medicine Agency – Europejskiej Agencji Leków.  Instrukcję stosowania produktu leczniczego można znaleźć TUTAJ.

Nie namawiamy ani do szczepienia, ani do nieszczepienia się. Szczepionka jest tak ,,bezpieczna”, że nikt nie bierze odpowiedzialności za ewentualne poszczepienne skutki uboczne. Warto więc DOKŁADNIE przeczytać ulotkę, zastanowić się i zdecydować zgodnie z własnym sumieniem.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *