Potrącił po pijaku rowerzystę i się oddalił… Został zatrzymany

Kolejny raz obywatelska postawa mieszkanki powiatu kutnowskiego przyczyniła się do zatrzymania sprawcy zdarzenia drogowego. Mężczyzna potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

– 22 marca 2020 roku około 18:15 policjanci kutnowskiej jednostki przyjęli zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty w Kutnie przy ul. Jesiennej – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Gdy tylko funkcjonariusze pojawili się na miejscu ustalili, że prawdopodobnie kierujący bmw najechał na jadącego prawidłowo rowerzystę, po czym oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanemu żadnej pomocy. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

W  tym czasie do komendy przyszła kobieta, która jest pracownikiem cywilnym kutnowskiej jednostki. Jadąc do pracy mijała mężczyznę ubranego na czarno, który się zataczał, a następnie mijała miejsce zdarzenia drogowego. W pracy dowiedziała się o wypadku, którego sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Natychmiast skojarzyła fakty. Poinformowała o wszystkim dyżurnego i razem z mundurowymi udała się w kierunku w którym widziała mężczyznę. Czujność pracownicy policji zasługuje na szczególną pochwałę.

– Okazało się, że 25 letni mieszkaniec powiatu włocławskiego to kierowca bmw, który chwilę wcześniej potrącił rowerzystę i oddalił się pieszo – informuje policja. – Został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz nie tylko straci prawo jazdy ale odpowie za spowodowanie wypadku oraz nieudzielenie pomocy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *