Dwa potrącenia rowerzystów – niebezpiecznie na drodze

Dwa potrącenia rowerzystów zanotowali kutnowscy policjanci w ostatnich dniach. Pomimo dobrej pogody na drogach jest niebezpiecznie.

16 października ok godz. 18.25 w miejscowości Młogoszyn gm. Krzyżanów kierujący samochodem iveco 21-letni mężczyzna w trakcie manewru wyprzedzania rowerzysty nie zachował ostrożności w wyniku czego prawym bocznym lusterkiem zahaczył rowerzystę , który przewrócił się na jezdnię.

Dzień później ok. godz. 18.00 w miejscowości Żychlin również doszło do potrącenia 60-letniej rowerzystki przez kierującego samochodem renault premium 37-letniego mężczyznę, który także nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania.

W obu przypadkach uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Rowerzyści z obrażeniami trafili do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności obu zdarzeń.

 – Jesień to czas kiedy warunki drogowe wymagają nie tylko od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji – przestrzegają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. – Śliska nawierzchnia, mgły i opady deszczu powodują, że kierowcy w przypadku dynamicznej sytuacji na drodze nie są w stanie w miejscu zatrzymać pojazdu. Również w takich warunkach znacznie spada widoczność. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze. Pogarszające się warunki pogodowe powodują, że na wypadki szczególnie narażeni są rowerzyści.

Bardzo ważnym jest, żeby każdy z niechronionych uczestników ruchu drogowego był dobrze widoczny, nie tylko poprzez dobrze oświetlony rower, ale także elementy odblaskowe. Dlatego pamiętajmy o używaniu odblasków zawsze, gdy poruszamy się po drogach. A zdarzenia z ostatnich dni niech będą przestrogą dla rowerzystów i kierowców.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *