Porządki na osiedlu przy ul. Staszica

bo2Mieszkańcy długo na tę inwestycję czekali. Od miesiąca na osiedlu przy ulicy Staszica trwa ,,porządkowanie terenu”. I choć chwilami warunki są trudne, to nikt nie narzeka.

– Chcemy uporządkować teren między blokami Staszica 10 – Staszica 10c i pobliskimi garażami – mówi Krzysztof Matusiak, zastępca prezesa RSM PIONIER do spraw inwestycyjnych. – Inwestycja przewiduje także zrobienie parkingu na starym boisku znajdującym się za Młodzieżowym Domem Kultury i wjazd w osiedle między blokiem Staszica 10 i MDK-iem.

W tej chwili kończą się prace przy wykładaniu polbrukiem podwórza między blokami i garażami. Jednak za chwilę dojazd od strony ulicy Barlickiego zostanie odcięte, z powodu trwających także tam prac drogowych.

-Dlatego konieczny jest nowy wjazd w osiedle – mówi Krzysztof Matusiak. – Trwają uzgodnienia między wieloma instytucjami, ale mam nadzieję, że niedługo rozpoczną się prace. Teren przy MDK-u należy bowiem do starostwa i jest przekazany w użyczenie dyrektorowi MDK. Teren starego boiska należy do miasta i jest przekazany w użyczenie dyrektorowi Gimnazjum nr 2. Wszyscy więc muszą usiąść przy wspólnym stole i uzgodnić najlepszy wjazd.

Jak wyjaśnia prezes Matusiak, wjazd potrzebny jest także w powodów przeciwpożarowych. Wąski wjazd koło Drobiusza nie jest bowiem wystarczający.

-Zdaję sobie sprawę, że na osiedlu jest spory ruch pieszy, choćby ze względu na bliskość gimnazjum – mówi wiceprezes PIONIERa. – Ale nie ma wyjścia. Oczywiście na terenie osiedla piesi będą mieli pierwszeństwo i będzie obowiązywać ograniczenie prędkości dla samochodów do 20 km/h.

Stare boisko, dziś częściowo już zarośnięte trawą, pamięta jeszcze czasy, gdy w budynku, w kórym dziś jest MDK, była Szkoła Podstawowa nr 1.

-Powinno się tam zmieścić jakieś 30 miejsc parkingowych, to jedyny wolny teren na osiedlu – mówi Krzysztof Matusiak. – A naszą rolą jest tak zaprojektować teren przy ul. Staszica, żeby były było wygodnie i bezpiecznie.

Sama mieszkam na tym osiedlu i wiem, że pomimo pewnych uciążliwości nikt nie narzeka – wszyscy mieszkańcy chcieli bowiem od dawna, żeby ten teren został uporządkowany, a pomysł, by na starym boisku powstał parking powstał tu co najmniej 5 lat temu – właśnie dlatego, że jest to jedyny dostępny i nieużywany teren. Tak wiec cierpliwie czekamy na nowy porządek na naszym osiedlu.

bo4
Tak wygląda dziś nawierzchnia starego boiska
bo8
Tu będzie nowy wjazd w osiedle

bo7 nowy porządek przy ul. Staszica bo5 bo1

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *