Policjant z Kutna pomógł Polce mieszkającej w Danii

Dzięki szybkiej reakcji związanej także z biegłą znajomością języka angielskiego, zastępca dyżurnego kutnowskiej policji ,pomógł kobiecie, która potrzebowała pomocy w Danii. Do pokrzywdzonej dotarł duński patrol mundurowych. Pokrzywdzona przemocą jest już bezpieczna.

– W nocy z 19 na 20 stycznia 2019 roku dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z WCPR , które wpłynęło od mężczyzny mieszkającego w Kutnie – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Oświadczył on, że zadzwoniła do niego teściowa mieszkająca w Danii. Przestraszona i zapłakana zaalarmowała go, że została pobita przez męża, który jej grozi. Nie wiedziała co ma zrobić gdyż nie zna języka duńskiego. Dzięki szybkiej reakcji zastępcy dyżurnego kutnowskiej komendy i jego biegłej znajomości języka angielskiego skontaktował się telefonicznie z policją w Kopenhadze.

Tamtejszy oficer przekierował rozmowę natychmiast do dyżurnego policji z jednostki, na której terenie Polka zamieszkiwała. Sierż. szt. Rafał Kamiński z kutnowskiej komendy prowadząc rozmowę w języku angielskim z duńskim dyżurnym  przekazał zgłoszenie jakie do nas wpłynęło i prawdopodobny adres, pod którym mogło dojść do przestępstwa.

Patrol duńskiej policji od razu został skierowany w to miejsce. Po kilkunastu minutach  ponownie skontaktowano się z duńską policją. Patrol dojechał na miejscu a kobieta była już  bezpieczna. Dalsze czynności wykonano z udziałem biegłego tłumacza z języka polskiego.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *