Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży auta

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali dwóch nieletnich, podejrzanych o kradzież vw golfa. Za swoje zachowanie dopowiedzą teraz przed sądem rodzinnym. Skradziony pojazd został odzyskany i wrócił do właściciela.

– 13 marca 2019 roku dyżurny kutnowskiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Gołębiew Nowy sprzed bloku skradziono vw golfa – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. –  Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynikało, że pojazd był otwarty, a kluczyki były w stacyjce. Sprawą wykrycia sprawcy i odzyskania skradzionego pojazdu zajęli się kryminalni. Już następnego dnia funkcjonariusze odzyskali samochód i zatrzymali podejrzanych o jego kradzież. Sprawcy ukradli vw golfa i ukryli go w zaroślach w miejscowości Pawlikowice. Na drugi dzień postanowili zabrać swój łup. Tam jednak czekali już na nich policjanci.

Na widok funkcjonariuszy postanowili uciec, niestety samochód ugrzązł w błocie.  Nie poddając się  podjęli ucieczkę pieszo.  Zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Sprawcami okazali się młodzi mężczyźni w wieku 15 i 16 lat, mieszkańcy powiatu kutnowskiego. Nieletni za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym. Odzyskany vw golf wrócił już do prawowitego właściciela.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *