Policja przygotowuje uczniów do bezpiecznych wakacji

Bezpieczeństwo najmłodszych w czasie wakacji jest dla policjantów ważnym elementem corocznej profilaktyki. Korzystając z ostatnich dni pobytu dzieci w szkole przed wakacjami, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prowadzą dla uczniów pogadanki profilaktyczne na temat bezpieczeństwa. Działania prowadzone są w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

– Mundurowi podczas spotkań przypominają uczniom podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Szczególną uwagę zwracają na niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą, kąpiele na niestrzeżonych akwenach. Funkcjonariusze utrwalają wśród najmłodszych znajomość numerów telefonów do służb ratowniczych i zasady korzystania z nich.

Policja przypomina o zagrożeniach w Internecie i kontaktach z osobami obcymi. Informują o roli jaką pełnią odblaski zwracając uwagę, iż każdy, nie tylko dziecko powinien dla własnego bezpieczeństwa posiadać na odzieży chociaż mały odblask, szczególnie jeśli w porze wieczorowo – nocnej porusza się po drogach.

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *