Pogoda może być niebezpieczna. Uważajmy!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed możliwymi burzami z gradem. Pogoda może być niebezpieczna.

– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h – informuje dyżurny synoptyk z Biura Prognoz IMGW w Poznaniu. – Miejscami możliwy grad.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 22, ale… na najbliższe dni zapowiadana jest nadal gwałtowna pogoda. Tak więc dopóki będzie utrzymywać się w naszym regionie bardzo ciepłe powietrze i o dużej wilgotności, dopóty gwałtowne zjawiska pogodowe mogą występować. Uważajmy!

Jak poinformował w poniedziałek o godz. 17 dyżurny synoptyk, na obszarze województwa lokalnie formują się izolowane komórki burzowe z opadami deszczu o natężeniu 5-10 mm/10 min. Lokalne burze szybko się rozwijają i przemieszczają z centralnej części regionu na północny zachód i północ. W czasie burzy możliwe są porywy wiatru do 60-70 km/h oraz opady gradu. W najbliższych godzinach zjawiska burzowe powinny zacząć zanikać.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *