Podpisana umowa na ładowarki do elektrobusów

W środę w Urzędzie Miasta Kutno została podpisana umowa na dostawę ładowarek do elektrycznych autobusów, które do Kutna przyjadą za 9 miesięcy. Wykonawcą zamówienia jest Ekoenergia – Polska, sp . z o.o.

– To kolejny etap związany z zakupem nowoczesnych elektrobusów – mówił Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. – W projekcie były inne założenia, a autobusy elektryczne miały być tylko ładowane w nocy na bazie Miejskiego Zakłądu Komunikacji. W międzyczasie jednak zmieniła się technologia i okazało się, że dostępne są ładowarki, któe szybko pozwolą naładować autobus elektryczny na krańcówce.

– To najnowocześniejsze z dostępnych rozwiązań – przyznaje Bartosz Kubik, prezes Ekoenergia-Polska. – Stacje bardzo szybkiego ładowania autobusów dostępne będą na pętli autobusowej i muszą być niezawodne. Takie ładowarki dostarczaliśmy już do 16 miast.

Zakup systemu ładowania autobusów elektrycznych jest ostatnim elementem w realizacji unijnego projektu pn.: „Poprawa stanu publicznego transportu zbiorowego Miasta Kutno poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych oraz modernizację infrastruktury transportowej”. Miasto Kutno na ten projekt pozyskało dofinansowanie w wysokości 14,7 mln zł.

Dotychczas zrealizowane zadania w ramach ww. projektu to:

  • modernizacja zatoki autobusowej przy ul. 3-go Maja,
  • modernizacja bazy MZK przy ul. Cmentarnej 1 (rozbudowa budynku portierni, modernizacja placu postojowego, przebudowa kanalizacji deszczowej, modernizacja posadzki budynku warsztatowego),
  • budowa stacji szybkiego ładowania wraz z kontenerową abonencką stacją energetyczną na terenie bazy MZK,
  • zakup i montaż 50 wiat przystankowych, tym 12 wiat podświetlanych,
  • zakup systemu wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej, składającego się ze zbioru współpracujących ze sobą aplikacji i urządzeń (modułów) integrujących działania MZK na wszystkich szczeblach i obszarach zarządzania zakładem.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *