Podatki miejskie w 2018 roku bez zmian

Zaledwie dwie godziny trwała dzisiejsza sesja Rady Miasta Kutno. W tym czasie podjęto kilkanaście uchwał, porozmawiano o edukacji i… uchwalono, że przyszłoroczne podatki miejskie pozostają bez zmian.

– Ustawodawca przewidział możliwość podniesienia podatków, ale my z tej możliwości nie korzystamy – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. – Czwarty czy piąty rok podatki od nieruchomości i od środków transportu są u nas na tym samym poziomie i takie same będą w 2018 roku.

Przyszłoroczny budżet jest już prawie gotowy. Jutro mija termin, gdy trzeba go złożyć do biura rady miasta i do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Wiadomo więc, że na przyszły rok zaplanowano większe wpływy z podatku od nieruchomości o około 2 miliony złotych. Dlaczego?

– Liczymy na wzrost opłat z tytułu podatku od nieruchomości od firm – wyjaśnia prezydent Burzyński. – Przed ostatnie kilka lat tak się składało, że te wpływy rosły o około 2 miliony złotych z roku na rok. Powód jest prosty: kolejnym firmom kończą się ulgi podatkowe i z tego powodu wpływy do miejskiego budżetu są coraz większe. Wpływy z podatku od nieruchomości mieszkańców przewidujemy na podobnym poziomie jak w 2017 roku i latach poprzednich.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *