Pijany kierowca wjechał w tył samochodu policjantki

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem alkoholu spowodował kolizję. Nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył samochodu, którym ze służby wracała policjantka. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł obrażeń.

– 1 stycznia 2020 roku około godziny 6:15 policjantka z Komendy Powiatowej w Kutnie wracała po nocnej służbie do domu. Na ulicy Barlickiego zatrzymała samochód przed przejściem dla pieszych – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Chwilę później poczuła uderzenie w tył. Natychmiast wyszła z samochodu, aby sprawdzić co się stało. Okazało się, że jadący skodą felicją sprawca, który nie zachował należytej ostrożności i nie wyhamował, prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Policjantka natychmiast o zdarzeniu powiadomiła dyżurnego. Szybko potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszki. 28-letni kierujący miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Kierowca został zatrzymany i za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji odpowie teraz przed sądem. Za tego rodzaju zachowanie może trafić za kraty nawet na 2 lata. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w tym zdarzeniu.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *