Pierwsze decyzje w sprawie szpitala. Kiełczewski odwołany

Marek Kiełczewski nie będzie już prezesem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Decyzją władz powiatu, będących jednocześnie zgromadzeniem wspólników szpitala, nowym prezesem będzie Andrzej Pietruszka, dobrze kutnianom znany ze szpitala w Łęczycy.

Andrzej Pietruszka, podobnie jak jego poprzednik, jest lekarzem. Od kilkunastu lat był dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej im. św. Faustyny Kowalskiej w Łęczycy. Wielu kutnian (a jeszcze więcej mieszkańców powiatu) jeśłi ma możliwość wyboru decyduje się na pobyt w szpitalu łęczyckim, a nie kutnowskim. Nowy prezes jest osobą bardzo popularną w Łęczycy, jest więc nadzieja, że dobre zwyczaje i dobrze rozumiana popularność przełoży się na sytuację szpitala w Kutnie.

Dodatkowym plusem mógłby być fakt, że jeśłi dyrektor Pietruszka nie odejdzie ze szpitala w Łęczycy – mogłoby to oznaczać pierwszy krok do próby połączenia tych szpitali.

Przypomnijmy, że odwołany prezes Kiełczewski kilka tygodni temu ,,radośnie” poinformował, że w ciągu 10 miesięcy 2018 roku szpital ,,wypracował” ponad 4 miliony straty.

 

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *