Pierwsza sesja rady powiatu – frustracja pokonanych

Ponad osiem godzin trwała pierwsza, organizacyjna sesja nowej Rady Powiatu Kutnowskiego. Jaki będzie układ pełnionych funkcji wiadomo było już przed sesją, ale wygląda na to, że ci, którzy przegrali wybory nie umieją się pogodzić z porażką.

W zasadzie od początku rozpoczęły się dogadywania i pouczania radnych Prawa i Sprawiedliwości przez radnych Bartosza Serendę i Marka Drabika z Komitetu Obywatelskiego, który dziś przestał rządzić w powiecie. Pierwszy raz mamy w radzie powiatu taką sytuację, gdy jedna partia może rządzić samodzielnie i na tym polega wilcze prawo zwycięzców. Wygląda na to, że niektórzy radni Komitetu Obywatelskiego nie potrafią sobie z tym poradzić.

Mimo bardzo destrukcyjnych i niewiele wnoszących uwag radnych opozycyjnych radni PiS przeprowadzili wszystkie zaplanowane punkty porządku obrad – starostą został Daniel Kowalik, wicestarostą Marek Jędrzejczak, a przewodniczącym rady Marek Ciąpała. Gdyby jednak dogadywania i osobistych ,,wycieczek” słownych było mniej wszystkie głosowania przeszłyby zapewne dużo sprawniej. Chłodną głową kilka razy wykazał się Tomasz Marciniak, wiceprzewodniczący rady, który dzięki merytorycznym wypowiedziom potrafił opanować dyskusję.

Wszystkim problem sprawiał nowy sposób głosowania za pomocą tabletów – nie do końca przygotowany przez poprzednie osoby zarządzające powiatem. System miejski, głosowania za pomocą pilotów jest niewątpliwie łatwiejszy i dla radnych i dla osób prowadzących sesję.

Nowością jest też fakt, że w tej kadencji wszystkie sesje są transmitowane przez internet. I radzę wszystkim przynajmniej jedną taką sesję obejrzeć lub choćby tylko wysłuchać. Zdążycie państwo zrobić coś pożytecznego, popracować, odpocząć, przygotować się do pracy na następny dzień, a radni… a radni dalej będą się kłócić. Niestety, nie jest dobrze, gdy osoby uważające się za polityków każą mieszkańcom przez wiele godzin zajmować się swoimi frustracjami. A powodem tych frustracji jest prosty fakt – że przegrali wybory.

Kanał na Youtube do nagrań z sesji znajduje się TUTAJ

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *