Parking na Placu Wolności będzie płatny. Ile za godzinę?

We wtorek podczas sesji radni miejscy przyjęli regulamin korzystania z parkingu zlokalizowanego na Placu Wolności. Parking ma być czynny niebawem i wiadomo, że będzie płatny.

Propozycje stawek podał Jacek Boczkzja, wiceprezydent Kutna.

– Proponujemy, aby za pierwsze 20 minut postoju płacić 50 gr, a za każdą rozpoczętą godzinę 2,50 zł. Takie stawki będą obowiązywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18. W soboty od 8 do 14 pozostawienie samochodu na godzinę kosztować będzie 1 zł. Po 18 w dni powszednie, po 14:00 w soboty i przez całą niedzielę stawka za godzinę postoju będzie jedna i wyniesie 50 groszy za godzinę – wyjaśnia Jacek Boczkaja.

Stawki są jeszcze nieuchwalone. Parking będzie czynny całodobowo, będzie  też monitorowany. Będą tu 132 miejsca postojowe i tylko 6 dla osób niepełnosprawnych. Elektroniczna tablica zamontowana przy wjeździe wskaże, czy są wolne miejsca.

Administratorem parkingu miejskiego będzie Samorządowa Spółdzielnia Socjalna. Parking będzie płatny, ale nie będzie on częścią kutnowskiej Strefy Płatnego Parkowania. Wjeżdżając na parking będziemy musieli pobrać bilet, który oddamy dopiero przy wyjeździe, bez wniesionej opłaty, automatyczny szlaban nie wypuści nas z parkingu. Na podstawie czasu, od pobrania tego dokumentu do czasu jego oddania, będzie naliczana opłata. W przypadku zgubienia lub zniszczenia biletu, będziemy musieli uiścić specjalną opłatę za bilet awaryjny.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *