Oszustka udawała pracownika firmy ubezpieczeniowej

Czujność mieszkanki naszego miasta pozwoliła kutnowskim stróżom prawa na zatrzymanie kobiety, która próbowała wyłudzić pieniądze podając się za pracownika firmy ubezpieczeniowej. Policjanci zatrzymali 42-letnią kobietę. Okazało się, że była poszukiwana czterema listami gończymi.

 – W środę, 6 grudnia 2017 roku przed południem, dyżurny komendy policji otrzymał informację od zaniepokojonej mieszkanki Kutna, że do jej mieszkania zapukała kobieta próbująca wyłudzić od niej pieniądze podając się za pracownika firmy ubezpieczeniowej – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Kobieta oferowała polisę ubezpieczeniową po zmarłym ojcu. Pokrzywdzona nie dała się nabrać i pytała o różne szczegóły, które zdezorientowały oszustkę. Dzięki temu nie doszło do przekazania pieniędzy.

Dyżurny skierował pod wskazany adres patrol policji podając rysopis oszustki. Mundurowi z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego sprawdzając okolicę zauważyli kobietę, której wygląd odpowiadał podanemu rysopisowi. Na widok policjantów kobieta zaczęła się nerwowo zachowywać. W trakcie legitymowania jeden z policjantów zwrócił uwagę na niewyraźną mowę kobiety.

Oszustka udawała pracownika firmy ubezpieczeniowej

 – Oszustka widząc radiowóz schowała w ustach podrobioną legitymację pracownika firmy ubezpieczeniowej. Tą legitymacją posługiwała się chodząc po mieszkaniach – mówią policjanci.  – Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego okazało się, że nie był to jej pierwszy czyn przestępczy. Zatrzymanej kobiecie przedstawiono łącznie trzy zarzuty – jeden usiłowania oszustwa oraz dwa kradzieży pieniędzy, których dokonała na terenie powiatu kutnowskiego. Okazało się również, że kobieta dokonała tych czynów w warunkach tzw. recydywy i była poszukiwana czterema listami gończymi oraz dwoma zarządzeniami sądowymi. Wszystko wskazuje na to, że kobieta najbliższe lata spędzi w zakładzie karnym.

Kutnowscy policjanci apelują zwłaszcza do osób starszych: nie dajcie się oszukać i okraść. Złodzieje nie przebierają w środkach i wymyślają co raz to nowe sposoby, aby móc w łatwy sposób się wzbogacić. Licząc na łatwy zarobek, oszuści wybierają osoby starsze i ufne.  Aby ustrzec się przed kradzieżą lub oszustwem poprośmy sąsiada, znajomego, najbliższą rodzinę, aby nam towarzyszyła przy takich wizytach. Sprawdzonym sposobem jest rozmowa z naszymi bliskimi, dzielenie się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Zawsze możemy poprosić o pomoc swojego dzielnicowego lub powiadomić dyżurnego policji, tak jak uczyniła to mieszkanka Kutna.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *