Orszak Trzech Króli przeszedł przez Kutno

Epifania czyli Objawienie Pańskie to niezwykle radosne święto. Nic więc dziwnego, że organizowanym od 11 już lat Orszaku Trzech Króli co roku biorą udział tłumy kutnian.

– Patrzcie, co się dziś stało – mówił jeden z aniołów. – Nasze miasto zmieniło się w Betlejem. Przyszedł do nas Bóg, a my go przyjęliśmy i przyszliśmy oddać mu pokłon. Spójrzmy na świat: jest taki sam jak 2000 lat temu. Nadal dzieli się na tych, którzy oczekują na spotkanie z Jezusem, którzy wsłuchują się w słowa anioła i śpieszą, by oddać Bogu chwałę i na tych, co krzyczą: nie ma miejsca dla Boga, dla zasad chrześcijańskich. Różnica jest tylko taka, że kiedyś krzyczeli przez zamknięte drzwi gospody albo z pałacu Heroda, a dziś wołają z ekranów telewizyjnych, stron internetowych i gazet…

Uroczystość była tez okazją do złożenia mieszkańcom noworocznych życzeń przez Zbigniewa Burzyńskiego , prezydenta Kutna i ks. dr Jerzego Swendrowskiego, dziekana kutnowskiego, który do życzeń dołączył także błogosławieństwa.

Objawienie Pańskie raduje serca wszystkich – warto jednak, abyśmy te wartości, które tak bardzo cenimy w okresie Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Świąt Trzech Króli cenili także przez cały rok.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *