Nowy różany Solaris Urbino wyjedzie na kutnowskie ulice

 

Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Kutnie wzbogacił się o autobus nowej generacji Urbino 10,5 firmy Solaris Bus & Coach S.A.

Uroczystość przekazania pojazdu miała dziś miejsce na terenie bazy MZK. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych: Zbigniew Burzyński Prezydent Miasta, Jacek Boczkaja Zastępca Prezydenta, Grzegorz Chojnacki Przewodniczący Rady Miasta Kutno. Firmę Solaris reprezentował Waldemar Wlazło Dyrektor Regionu Płd. – Zach. W uroczystości uczestniczył także Tadeusz Wiercioch Dyrektor ds. Inwestycyjnych MZK.

Jacek Sikora, prezes MZK podkreślił, że do Kutna trafił uznany przez ekspertów w całej Polsce i Europie autobus roku 2017. Nowy Solaris będzie obsługiwał wszystkie linie.

Producent wyposażył wnętrze pojazdu w specjalną tapicerkę siedzeń z logo miasta i hasłem „Kutno miasto róż”. Także na wewnętrznych szybach za drzwiami wejściowymi umieszczono logo Miasta Róż.

Prezydent Zbigniew Burzyński wyraził zadowolenie, że miasto wzbogaciło się o nowoczesny autobus posiadający akcenty kutnowskie.

Kutno jest drugim miastem w Polsce i trzecim w Europie, w którym pojawił się autobus Solarisa nowej generacji. To niespełna jedenastometrowy model z silnikiem spełniającym restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Pojazd posiada 23 miejsca siedzące, z czego 6 dostępnych jest bezpośrednio z niskiej podłogi. Wyposażony jest w klimatyzację, nowoczesne światła LED oraz gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Miłym akcentem świątecznym było wykonanie kolęd świątecznych przez Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie.

źródło: Urząd Miasta Kutno

Różany Solaris Urbino

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *