Nowy rozkład MZK – biletów telefonem nie kupimy

Od 1 lipca ma obowiązywać nowy rozkład autobusów MZK w Kutnie. Będą też nowe ceny biletów miesięcznych. Wszystkie propozycje zmian przygotowała zewnętrzna firma. Ale, pomimo zmian, na razie biletów przez telefon nie kupimy.

W wielu miastach, nie tylko tych największych, istnieje możliwość kupowania biletów przez telefon lub w biletomacie ustawionym przy przystanku autobusowym. W Kutnie na razie takich udogodnień nie będzie.

– Odchodzi się od biletomatów, takie urządzenie kosztuje około 15 tysięcy złotych – mówi Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna od spraw inwestycyjnych. – Jesteśmy jeszcze przez zakupem oprogramowania do zarządzania autobusami, gdy takie oprogramowanie będzie wprowadzone powinna się pojawić możliwość zakupu biletu przez Internet.

Być może taka możliwość pojawi się dopiero od stycznia 2019.

W 2019 roku powinny się też pojawić pierwsze elektryczne autobusy.

 – W Polsce jest tylko trzech producentów, a zapotrzebowanie jest spore – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. – Byliśmy pytać się o możliwości zakupu i tak naprawdę pojazdy mogą być dostarczone w II połowie 2019 roku.

Wszystkie zmiany związane z rozkładem, cenami biletów, oprogramowaniem, przebudową bazy MZK i zakupem pojazdów elektrycznych związane są z zadaniem unijnym mającym na celu ograniczenie tak zwanej ,,małej emisji” czyli zapylenia powietrza.

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *