Nowa metoda oszustów: na Narodowy Spis Powszechny

Łatwo się domyśleć, że kiepskie zabezpieczenia logowania do spisu powszechnego mogą spowodować kłopoty. Wiele osób zastanawia się, jak łatwo się będzie podać za kogoś innego. Ale duża akcja z wieloma drażliwymi pytaniami to raj dla oszustów.

Tak przynajmniej informuje Radio Wrocław.

Dolnośląska policja apeluje o samospisanie się – ale to nie załatwia sprawy. W najtrudniejszej sytuacji są jak zwykle osoby najstarsze, biernie tylko posługujące się Internetem – a czasem w ogóle. Dlatego pomóżmy tym członkom naszych rodzin, którzy mieszkają sami i nie są w stanie tego zrobić. Lepsze to, niż narazić babcie i dziadków na szczerą rozmowę o tym co posiadają z kimś, kto przez telefon będzie mógł się podszyć pod rachmistrza spisowego.

Jeśli ktoś nie może spisać się przez internet powinien zachować szczególną ostrożność – radzi dolnośląska policja, ale warto te rady zastosować także w naszych warunkach. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja, o czym Główny Urząd Statystyczny będzie szczegółowo informować. Spis potrwa do 30 września.

Link do materiału Radia Wrocław – TUTAJ

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *