Nietypowa kolizja – to pokrzywdzony był ,,po spożyciu”

O nietypowym zajściu informuje kutnowska policja. W kolizji w Kutnie przy ul. Oporowskiej był pod wpływem alkoholu. Kierował samochodem, mając prawie promil w wydychanym powietrzu…mężczyzna stracił prawo jazdy.

– Funkcjonariusze kutnowskiej komendy zostali wezwani do kolizji drogowej do której doszło 13 lutego 2020 roku ok godz. 14.10 na ul. Oporowskiej w Kutnie – informuje Komenda Powiatowa Policji. – Jak wynikało z ustaleń policjantów, kierujący seatem ibizą mężczyzna podczas wyjeżdzania z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się pojazdowi opel astra. W wyniku zderzenia samochód opel astra , którym kierował 31- letni mieszkaniec naszego powiatu przebił się przez barierkę ochronną i zatrzymał na parkingu sklepu wielkopowierzchniowego gdzie uszkodził  trzy zaparkowane tam samochody osobowe. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, łącznie uszkodzonych zostało 5 pojazdów.

Policjanci zbadali trzeźwość kierujących biorących udział w kolizji. Kierujący seatem ibizą był trzeźwy, natomiast siedzący za kierownicą pojazdu opel astra miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwemu kierowcy mundurowi zatrzymali uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to nie tylko złamanie przepisów karnych i odpowiedzialność przed sądem; nietrzeźwy kierowca to również potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *