Niebieska Linia dla ofiar przemocy. Jak skorzystać?

Ogólnopolskie Pogotowie Niebieska Linia działa po to, by pomóc osobom doznającym przemocy, jej świadkom oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska przemocy w rodzinie i sposobów jej przeciwdziałania.

 – Nasze doświadczenie pokazuje, że w procesie przeciwdziałania przemocy w rodzinie bardzo ważne jest dotarcie do jak najszerszego grona osób, które są uwikłane w problem przemocy – wyjaśnia pan Łukasz z Pogotowia Niebieska Linia. – W ramach prowadzenia Ogólnopolskiego Pogotowia ”Niebieska Linia” obsługujemy bezpłatny, całodobowy  Telefon dla osób doznających przemocy i jej świadków. Dyżury pełnią konsultanci ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie – głownie psychologowie, pedagodzy oraz  prawnicy na wydzielonych dyżurach prawnych.
Czasem kontakt telefoniczny z Niebieską Liniąjest dla wielu osób pierwszym krokiem na drodze podejmowania decyzji o wychodzeniu z relacji przemocy. Dotyczy to zwłaszcza środowisk wiejskich, z małych miast, gdzie dostęp do profesjonalnej pomocy bywa ograniczony.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *