NFZ ostrzega przed oszustami

NFZ ostrzega przed oszustami
NFZ ostrzega przed oszustami

Pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia nigdy nie odwiedzają pacjentów w domach. Pamiętajmy o tym, by nie paść ofiarą oszustwa. Przed oszustami tym razem ostrzega NFZ.

– Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że PRACOWNICY NFZ NIGDY NIE ODWIEDZAJĄ PACJENTÓW W DOMACH – wyjaśnia Dział Obsługi Świadczeniobiorców NFZ w Łodzi. – Wszystkie sprawy związane z wykonywaniem zadań przez NFZ załatwiane są przez pracowników Funduszu wyłącznie korespondencyjnie, osobiście w siedzibach NFZ lub telefonicznie.

Jedyny wyjątek, w przypadku którego pracownicy NFZ mogą wykonywać swoją pracę poza siedzibą NFZ stanowią zorganizowane akcje i różnego rodzaju imprezy, takie jak np. Senioralia, Dzień Osób Niepełnosprawnych organizowany w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy zakładanie kont w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta podczas wizyt w różnych instytucjach publicznych/zakładach pracy na terenie działalności oddziału Funduszu.

 – Ponadto wskazujemy, iż wszyscy pracownicy NFZ, w trakcie wykonywania pracy, zarówno w siedzibie, jak i poza siedzibą NFZ, mają obowiązek noszenia identyfikatorów z imieniem i nazwiskiem oraz stanowiskiem, na którym są zatrudnione – dodają przedstawiciele łódzkiego oddziału NFZ. – Prosimy o szczególną czujność i niewpuszczanie do domu oszustów oraz nieprzykazywanie ani osobiście, ani telefonicznie jakichkolwiek danych osobowych nieuprawnionym osobom.

Każdy przypadek wskazujący na wyłudzanie danych osobowych prosimy zgłaszać na policję.

My dołączamy się do tych przestróg i ostrzegamy – wystarczą dane z dowodu osobistego, by ktoś mógł wziąć kredyt w banku na nasze nazwisko. Pora, byśmy nauczyli się strzec naszych danych osobowych.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *