Nauczyciele rozpoczynają szczepienia. Chętnych 60%

Jak informuje Urząd Miasta Kutno, blisko 70 % pedagogów uczących w klasach I-III w  kutnowskich szkołach podstawowych zdecydowało się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Najwięcej, prawie 83 % zadeklarowanych nauczycieli było w Szkole Podstawowej nr 1.

Nieco mniejszy odsetek wychowawców z przedszkoli zgłosił chęć do szczepienia. We wszystkich placówkach średnia wyniosła około 52 %. Natomiast w Żłobku Miejskim na 11 pracujących wychowawców, chęć zaszczepienia wyraziło 45% uprawnionych do przyjęcia szczepionki.

– Łącznie spośród uprawnionych 331 pracowników oświaty, którzy pracują teraz stacjonarnie, chęć zaszczepienia się wyraziło 199 osób, co daje średnią nieco ponad 60 % – informuje Urząd Miasta Kutno. – To jednak nie koniec, bo ci pracownicy oświaty, którzy spóźnili się z deklaracją, na przykład z powodu urlopu bądź zwolnienia chorobowego, mają czas do czwartku (18.02) na rejestrację. Od poniedziałku (15.02) rejestrować na szczepienia przeciwko COVID-19 mogą się też nauczyciele, którzy pracują zdalnie, czyli pedagodzy uczący klasy IV-VIII.
Pierwsi nauczyciele pracujący stacjonarnie już przyjęli pierwszą dawkę szczepionki. Szczepienie drugą dawką ma się odbyć pod koniec kwietnia.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *