Naturalny napój izotoniczny

Naturalny napój izotoniczny
Naturalny napój izotoniczny

W upalną pogodę trzeba pamiętać nie tylko o uzupełnianiu płynów, ale także i składników mineralnych. Pod tym względem najlepiej sprawdzi się naturalny napój izotoniczny.

Aby przygotować naturalny napój izotoniczny potrzebne będą:

  • cytryna lub limonka
  • szklanka wody o temperaturze pokojowej
  • łyżeczka prawdziwego miodu
  • szczypta soli himalajskiej lub morskiej

Przygotowanie:

cytryna
Cytryna ma właściwości odkwaszające organizm

Wyciskamy sok z połowy cytryny lub z całej limonki. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, kwaśny sok z cytryny jest zasadotwórczy, czyli działa przeciwko zakwaszeniu organizmu. Wyciśnięty sok dodajemy do szklanki letniej wody, dokładamy łyżeczkę miodu. Prawdziwy miód trudno się rozpuszcza w wodzie o temperaturze pokojowej – ważne, żeby woda nie była cieplejsza niż +42 stopnie, bo wtedy utracimy najzdrowsze składniki miodu. Szczypta soli spowoduje, że razem z nią dosypujemy składniki mineralne. Najbogatsza w składniki mineralne jest sól himalajska, ale sól morska też się nada.

Jeśli ktoś lubi może dodać do takiego napoju kilka listków mięty lub bazylii. Można także dołożyć kostkę lodu, ale ważne, by napój nie był zbyt zimny. I oto mamy: naturalny napój izotoniczny!

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]Nie używajmy jednak soli z antyzbrylaczami – E536 to żelazocyjanek potasu i zdrowia nam nie doda.[/dropshadowbox]

Uzupełnianie płynów i dbałość o dostarczanie niezbędnych składników mineralnych działa ,,rozcieńczająco” na krew i zapobiega udarom. Znacznie częściej to kobiety padają ofiarami udarów, więc pamiętanie o tym, by wypić odpowiednią ilość płynu i składników mineralnych. Dwie szklanki takiego napoju dziennie pomogą nam zachować dobrą formę. Napój jest polecany także przez azjatyckie organizacje wegańskie, jako jeden z najzdrowszych napitków na świecie.

Smacznego!

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *