Największym skarbem świata: mama i tata

Ulicami Kutna w niedzielę przeszedł piąty już Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przekonywali, że nie ma nic ważniejszego niż prawdziwa rodzina: mama, tata i dzieci.

Taki marsz odbył się w Kutnie po raz piąty. Głównym organizatorem było stowarzyszenie ,,Rodzina w Centrum”. Tegoroczne marsze w całym kraju odbywają się pod hasłem: Polska rodziną silna.

– Ocenia się, że 30% całego budżetu kraju to prace wykonywane w rodzinie – mówił spiker marszu. – Takie prace jak choćby domowa opieka nad chorymi zmniejszają obciążenia publicznych budżetów.

Ale nie to jest najważniejsze.

– Przykładem absolutnej, bezinteresownej miłości jest miłość rodziców do dzieci – mówił Ryszard Broda, prezes stowarzyszenie Rodzina w Centrum.

I trudno się z tym nie zgodzić.

Uczestnicy marszu przemaszerowali do Parku Traugutta, gdzie odbył się piknik rodzinny. Został on zorganizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pogoda dopisała ,,aż za bardzo” stąd wiele osób szukało cienia, ale każdy mógł się przekonać, że w rytmach muzyki chrześcijańskiej można się świetnie bawić i warto niedzielę spędzić razem z rodziną. Bo – choć niektórzy w to powątpiewają – prawdą jest to, co głosił jeden z transparentów: Największym skarbem świata jest mama i tata.

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *