Najpierw razem pili, potem ugodził kompana nożem

Kutnowscy policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała kompana z libacji alkoholowej. Pokrzywdzony trafił do szpitala z raną kłutą pleców. Podejrzany usłyszał zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzi za kratkami.

 – Dyżurny kutnowskiej komendy 12 maja 2018 roku około godz. 13.40 otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań doszło do ugodzenia nożem mężczyzny – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Jak ustalili policjanci, do incydentu doszło podczas zakrapianego alkoholem spotkania towarzyskiego. W pewnym momencie 36-letni mężczyzna sięgnął po nóż i ugodził nim 45-latka w plecy w okolice łopatek. Ranny mężczyzna został przewieziony śmigłowcem do szpitala w Łodzi, a sprawca trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 14 maja Sąd Rejonowy w Kutnie przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 36-latka na trzy miesiące.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *