Najlepsi sportowcy z Nagrodami Prezydenta Miasta

 

Prezydent Miasta Kutna wręczył nagrody i wyróżnienia za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym i za osiągnięcia w działalności sportowej w 2017 roku. Nagrody przyznawane są od 1997 roku.

Samorząd miasta Kutna w sposób szczególny pragnie wyrazić uznanie dla zawodników i trenerów za wiele sukcesów i dobrych wyników, jakie osiągnęli na arenach sportowych w kraju i zagranicą.

Najlepsi zawodnicy i trenerzy zostali uhonorowani nagrodami w oparciu o zapisy Uchwały XV/163/11 Rady Miasta Kutno z dnia 20 grudnia 2011 roku.

I. Nagrody finansowe w wysokości po 500 złotych, za wysokie wyniki sportowe zawodników i drużyn otrzymali trenerzy:

  • Akademii Sztuk Walki i Rekreacji „Alex” Kutno,
  1. Mariusz Konwerski
  2. Aleksander Grabowski
  • Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno.
  1. Marcin Durka
  2. Marcin Smakowski

II. Nagrodę finansową I stopnia w wysokości 2000 zł otrzymał:

Łukasz Wójcik – zawodnik Aeroklubu Włocławskiego za zajęcie V miejsca na Mistrzostwach Świata w szybownictwie w klasie dwuosobowej.

III. Nagrodę finansową II stopnia o wartości 3.000 złotych otrzymała:

drużyna seniorów Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno w składzie:

  1. Jóźwiak Radosław
  2. Tuzikowski Damian
  3. Wojtczak Artur
  4. Agacki Paweł
  5. Bielecki Gracjan
  6. Cichowski Kacper
  7. Domżał Łukasz
  8. Gajdziński Dominik
  9. Grzanowski Mariusz
  10. Kamiński Kacper
  11. Kolasiński Jakub
  12. Matecki Robert
  13. Nadolski Jakub
  14. Piotrowski Krzysztof
  15. Serafin Mateusz
  16. Wojtczak Jakub
  17. Wróblewski Maciej

drużyna młodzieżowa U 23 Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za I miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii U23 w składzie

  1. Jóźwiak Radosław
  2. Wojtczak Artur
  3. Kopański Bartłomiej
  4. Światłowski Tobiasz
  5. Cichowski Kacper
  6. Gajdziński Dominik
  7. Kamiński Kacper
  8. Mroziewski Jan
  9. Nowicki Mateusz
  10. Wojtczak Jakub
  11. Wróblewski Maciej
  12. Miklas Cezary
  13. Kasica Jakub

IV. Nagrodę finansową II stopnia w kwocie 300 złotych otrzymała:

Anna Justyńska – zawodniczka Akademii Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno za zajęcie IX miejsca podczas Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w Kickboxingu w kat. kadet starszy – kick light.

Nagrodę finansową II stopnia w kwocie 250 złotych otrzymali:

  • Michał Frątczak – zawodnik Akademii Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w kickboxingu – light contact;
  • Zuzanna Winiecka – zawodnik Akademii Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych i Starszych w kickboxingu – kick light;
  • Jakub Piotrowicz – zawodnik Akademii Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych i Starszych – light contact oraz zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Polski Kadetów młodszych i starszych (kadet starszy/kick light).

 

V. Nagrody rzeczowe II stopnia o wartości 4.000 złotych otrzymała:

drużyna juniora starszego U-20 Koszykarskiego Klubu Sportowego Pro-Basket za zajęcie VIII miejsca w finale Mistrzostw Polski, w składzie:

  1. Jakub Łukasiewicz
  2. Mateusz Ćwirko – Godycki
  3. Michał Popławski
  4. Kacper Grzesiowski
  5. Mateusz Drożdż
  6. January Sobczak
  7. Hubert Stopierzyński
  8. Szymon Pawlak
  9. Damian Pogoda
  10. Bartłomiej Smakowski

Nagrodę rzeczową II stopnia o łącznej wartości 500 zł otrzymała:

Julia Myszkowska – zawodniczka Koszykarskiego Klubu Sportowego Pro-Basket Kutno za osiągnięcia sportowe i reprezentowanie miasta w kadrze Polski w kat. U15.

Nagrody rzeczowe II stopnia o łącznej wartości 3.000 zł otrzymała:

drużyna seniorek Miejskiego Klubu Sportowego Stal BiS Kutno za zajęcie II miejsca w rozgrywkach Polskiej Ligi Softballu Kobiet i zdobycie tytułu Wicemistrza Polski.

Skład drużyny:

  1.  Flisowska Adrianna
  2. Kubiak Daria
  3. Lewandowska Beata
  4. Prątkowska Weronika
  5. Kaczor Patrycja
  6. Langner Natalia
  7. Kusz Michalina
  8. Stokwiszewska Daria
  9. Szałkowska Karolina
  10. Smolczewska Natalia
  11. Migała Natalia
  12. Szczepaniak Weronika
  13. Maciaszek Kinga
  14. Woźniak Natalia
  15. Brulińska Samanta
  16. Bobrzak Natalia

VI. Wyróżnienia otrzymali:

  • Dominika Kludzińska – zawodnik Akademii Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu – kick light;
  • Jakub Kasica – zawodnik Akademii Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno za zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu- kick light;
  • Justyna Klepczarek – zawodniczka Szkoły Tańca Towarzyskiego MKS „Jedynka” Łódź za zajęcie I miejsca w kategorii amatorów w XLIV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego;
  • Łukasz Budner – za ustanowienie rekordu Guinessa oraz Rekordu Polski w kategorii „Najszybsze Uderzenie Piłeczki Pingpongowej”, osiągając wynik 116 km/h
  • Blanka Gens – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” za wysokie wyniki w rywalizacji sportowej w pływaniu podczas imprez ogólnopolskich na dystansie 25 m,

 

Pozostali zawodnicy, którym przyznano okolicznościową statuetkę lub dyplom zostaną uhonorowani podczas meczu I ligi koszykówki w dniu 8 kwietnia 2018 roku.

Wyróżnienia w postaci statuetki otrzymają zawodnicy:

  • Blanka Gens – zawodniczka U K S Delfinek
  • zawodniczki KKS Pro-Basket Kutno reprezentujące klub kadrze województwa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży;
  • Drużyna młodziczek U14 KKS Pro-Basket Kutno  za zajęcie IV miejsca w półfinałach MP
  • Zawodnik UKS Dziewiątka

Wyróżnienia w postaci dyplomu za osiągnięte wyniki i reprezentowanie Kutna na ogólnopolskich i wojewódzkich zawodach, otrzymają:

  • zawodnicy i zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „DZIEWIĄTKA”:
  • zawodnicy i zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek”:
  •  zawodnicy i zawodniczki Akademii Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno

oraz powołany do kadry województwa zawodnik KKS Pro-Basket Kutno.

Na zakończenie Prezydent Zbigniew Burzyński złożył wszystkim nagrodzonym serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za wysokie wyniki we współzawodnictwie oraz reprezentowanie miasta na światowych, europejskich i krajowych arenach.

 

źródło: Urząd Miasta Kutno

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *