Na odrosty pomogą ziemniaki

ziemniakiTo – zdaniem Azjatów – skuteczna płukanka na siwe włosy. Przy systematycznym używaniu likwiduje ona srebrny odcień włosów, przez co stają się mniej widoczne. Sposób jest tani, więc może warto spróbować?

Będziemy potrzebować 6-8 średnich ziemniaków. Trzeba je bardzo dokładnie umyć, a potem obrać. Obrane ziemniaki można zużyć w dowolny sposób, ponieważ nam będą potrzebne jedynie skórki. Trzeba je włożyć do garnka i zalać 2 szklankami wody. Po zagotowaniu, gotujemy na wolnym ogniu 15 minut.

Gdy mikstura ostygnie należy ją przecedzić przez sito nad duża miską. To, co zostanie na sicie czyli rozgotowane skórki wyrzucamy, a płyn zlewamy do słoika. Słoik dokładnie zakręcamy i przechowujemy w lodówce. Można do płynu dodać kilka kropli olejku rozmarynowego lub lawendowego dla zapachu.

Głowę myjemy w tradycyjny sposób i używamy odżywkę. Ważne, by odżywka została na włosach choćby przez minutę lub dwie, bo siwe włosy są bardzo suche i należy je dobrze nawilżyć. Po zmyciu odżywki wmasowujemy wodę z ziemniaczanych skórek we włosy. Nie spłukujemy!

Włosy możemy wysuszyć i ułożyć tak, jak lubimy.
Naszą ,,płukankę” z ziemniaczanych skórek możemy przechowywać w lodówce przez nawet kilkanaście dni.
Najlepiej używać jej codziennie, ale możemy też 2-3 razy w tygodniu. Gdy siwe włosy są bardzo suche, może trochę potrwać, zanim osiągniemy pożądany efekt.

W dzisiejszych czasach większość kobiet i mężczyzn zaczyna siwieć w okolicach 30 roku życia. Najczęstsze przyczyny wczesnego siwienia to nadmierny stres, brak snu i niezdrowa dieta.
źródło: Greenyatrablog

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *