Zmarł motocyklista potrącony przez samochód

Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 16 października 2017 roku na ulicy Grunwaldzkiej w Kutnie. W wyniku zderzenia na miejscu zginął motocyklista potrącony przez samochód osobowy.

– 16 października 2017 roku ok. godz. 15.25 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kutnie przy ul. Grunwaldzkiej – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem skoda fabia 42-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu na wprost motocykliście. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zginął 23 -letni kierujący  jednośladem. Kierowca skody został przewieziony do szpitala . Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje o szczególną ostrożność na drogach podczas nadchodzącej jesiennej aury.

– Pogoda o tej porze roku nie jest sprzymierzeńcem kierowców – przypominają policjanci. – Jesienią dni są stosunkowo krótkie w porównaniu z tymi, do których przyzwyczaiło nas lato. Częste opady deszczu czy spadające liście powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska. W takich warunkach łatwo stracić panowanie nad pojazdem. Droga hamowania zdecydowanie się wydłuża, a zbyt szybkie wejście w zakręt może zakończyć się pojechaniem na wprost.

Apelujemy, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią.

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *