Morderstwo w Himalajach – Książka dla Czytelników

Morderstwo w Himalajach autorstwa Jonathana Greena to kolejna książka Wydawnictwa Czwarta Strona, którą proponujemy naszym Czytelnikom.

jest to przejmujący reportaż o mrocznej stronie współczesnego himalaizmu i bezwzględnym obliczu Chin. Tu, w cieniu najwyższych gór świata rozgrywa się dramat – wycieńczona grupa Tybetańczyków stara się przedostać do Indii, aby uniknąć prześladowań ze strony władz Chińskiej Republiki Ludowej. Na drodze ku wolności stają im nie tylko siły natury, ale także oddziały wojska, które nie zawahają się otworzyć ognia do uciekinierów. Świadkami tego wydarzenia są himalaiści, którzy przygotowują się do ataku szczytowego na Czo Oju. Nie wiedzą, że już wkrótce zostaną postawieni wobec tragicznego wyboru.

Jonathan Green, dziennikarz śledczy specjalizujący się w reportażu wojennym, udał się w niedostępne rejony Tybetu, aby zbadać sprawę morderstwa nastoletniej mniszki. Wyróżniony przez Amnesty International reportaż Morderstwo w Himalajach to wynik jego trzyletniego śledztwa. Ta niezwykła książka jest szokującym świadectwem zbrodni, która wstrząsnęła zachodnią opinią publiczną i zainicjowała dyskusję o represjach, którym poddawani są mieszkańcy Dachu Świata przez chińskie supermocarstwo.

„W podtytule tej szokującej książki Jonathana Greena brakuje słowa ‘tchórzostwo’. Wybija się ono na pierwszy plan w jego opowieści o zabiciu siedemnastoletniej tybetańskiej mniszki. Kelasang Namtso. Najważniejsze w książce jest morderstwo na Kelsang oraz wszystko to, co z tego wyniknęło. Green, doświadczony dziennikarz, snuje barwną opowieść przykładając wagę do szczegółów. Książka potwierdza, że autor jest reporterem najwyższej klasy.” – The Spectator

KONKURS – zakończony

Wydawnictwo Czwarta Strona, jak zawsze, ufundowało jeden egzemplarz wydanej właśnie książki, która może uprzyjemnić niejeden zimowy wieczór. Tym razem proszę o podanie nazwy najwyższego szczytu Himalajów – osoba, która PIERWSZA przyśle poprawną odpowiedź na adres bea@kutno50.pl otrzyma książkę od Wydawnictwa Czwarta Strona.

Tym razem książkę wygrał pan Zbigniew W. z Osiedla Łąkoszyn. Gratulujemy!

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *