Misie pierwszej pomocy pomogą dzieciom

Od dziś 300 pluszowych maskotek zaczęło służbę w kutnowskiej policji. Pluszaki, sfinansowane przez Prezydenta Miasta Kutna, będą jeździć na interwencje razem z funkcjonariuszami. Pluszowe misie staną się swoistym rodzajem apteczki pierwszej pomocy psychologicznej.

– Celem akcji jest wsparcie psychologiczne, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie stresu u dzieci, które zostały poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych lub innych niebezpiecznych zdarzeniach takich jak np. przemoc domowa – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno. – Policjanci często jako pierwsi mają kontakt z dziećmi po traumatycznych przeżyciach (a nieraz także w ich trakcie). Pluszowy przyjaciel, przekazywany przez funkcjonariuszy w trakcie interwencji, odwróci uwagę pokrzywdzonego dziecka od tego, co dzieje się dookoła i ułatwi mu przetrwanie trudnej sytuacji.

Zakup  maskotek został sfinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 rok. Koszt to kwota ok. 4.200 zł.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *