Miasto i RCB: trzeba odśnieżać dachy i chodniki

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Do wykonywania tych czynności zobowiązani są nie tylko właściciele, ale także zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na duże płaskie dachy na obiektach wielkopowierzchniowych.

Miasto Kutno na swojej stronie internetowej zwraca także uwagę na konieczność odśnieżania chodników.Wielu mieszkańców także ma prośbę do Miasta, by o tym obowiązku pamiętało.

– Za odśnieżanie chodników przylegających bezpośrednio do nieruchomości prywatnych, odpowiadają właściciele tych nieruchomości. Nieodśnieżenie fragmentu chodnika przy naszej działce może nas kosztować nawet 100 złotych – informuje Urząd Miasta Kutno. – Dużo większa kara czeka na zarządców nieruchomości, którzy nie odśnieżają dachów. Strażnicy miejscy kontrolujący budynki, na których zalega biały puch, mogą wystawić mandat w wysokości do 500 złotych. To ważne szczególnie, gdy opady śniegu są obfite.

Śnieg jest ciężki. Jeden metr kwadratowy białego puchu o przeciętnej gęstości i grubości około 15 cm może ważyć nawet około 50 kg.

TO ważne sprawy tym bardziej, że synoptycy zapowiadają, że zima zostanie z nami na dłużej – co najmniej przez dwa tygodnie nie jest przewidywana odwilż.

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *